W ostatnim czasie coraz częściej ludzie mający różne dolegliwości decydują się na wsparcie farmakologiczne. Jednak czy jest to bezpieczne? Czy to ostateczność? A może to jedyna słuszna droga?
Brainwork jest to zestaw zabaw i aktywności dla psa angażujących jego węch oraz umysł.
Dla niektórych opiekunów ganiające się gromadki psów to piękny widok. Liczą na to, że w domu pupil będzie spokojniejszy. Behawioryści, widząc to, dostrzegają potencjalne niebezpieczeństwo.
Życie z psem, którego potocznie nazywamy wymagającym pasuje przede wszystkim do ras pracujących, potrzebujących więcej zaangażowania w życiu codziennym. To określenie jest popularne określenie również w śród behawiorystów i nie jest niczym złym czyli takim, którego zachowania w życiu codziennym są uciążliwe (nadpobudliwość, niszczenie przedmiotów, nadmierna szczekliwość), albo wręcz nie do zaakceptowania (agresja), nie jest łatwe.
W dzisiejszym świecie tempo życia jest bardzo szybkie, a to ma wpływ na nasze emocje. Więcej stresu, mniej czasu na nasze ludzkie potrzeby. Podczas spacerów nasz pies poznaje świat nosem, potrafi nie tylko wyczuć stan zdrowia, ale i nasze odczucia. Dlatego musimy pamiętać, że nastrój opiekuna czy przewodnika potrafi wpłynąć na spacer, trening i na życie z psem.
Rola profilaktyki zdrowotnej w opiece nad zwierzętami jest nie do przecenienia, a prawidłowo prowadzone działania pozwalają na uniknięcie wielu problemów zdrowotnych. W przypadku kotów do czynności profilaktycznych zaliczamy zabezpieczanie ich przed pasożytami. Jak to dokładnie wygląda i o czym należy pamiętać?
Jednym z najczęstszych problemów behawioralnych, jakie zgłaszają opiekunowie psów, jest ich reaktywność. O ile takie zaburzenia jak lęk separacyjny czy agresja lękowa można w łatwy sposób określić, tak zachowania reaktywne już nie są takie proste do stwierdzenia. Jak w takim razie je zdiagnozować i pracować z psem? Co może mieć wpływ na powstanie takiego problemu?
Nastała zima. Dni są krótkie, temperatura spada, a chęci do spaceru coraz mniej. A czworonoga wyprowadzić trzeba nie zależnie od pogody. Jak możemy psu pomóc, aby ta najważniejsza potrzeba była przyjemnością w tym okresie? Jakie aktywności na długie wieczory wybrać, aby zimowa nuda nie dopadła naszego pupila?
Zostawianie psa pod sklepem to ciągle jeden z największych problemów naszego społeczeństwa. Jest coraz więcej dyskusji w Internecie, a zdania są podzielone. Jak to wygląda z perspektywy behawioralnej oraz bezpieczeństwa naszego psa? Czy możliwe jest nauczenie psa zostawania pod sklepem?
Największym utrapieniem opiekuna jest pies podążający za człowiekiem, zaczepiający lub dosłownie wchodzący mu na głowę. Dlaczego pupil, mimo hasła „na miejsce, nie chce pójść się położyć? Jak poradzić sobie z tym problemem?
Na temat kociej komunikacji powstały do tej pory setki prac naukowych, artykułów, poradników i książek. Pomimo tego wiele osób nadal ma problemy z prawidłowym odczytywaniem sygnałów wysyłanych przez zwierzaki, jak i o właściwym odpowiadaniu na nie.