Uwielbiasz kwiaty, jednak odkąd w Twoim domu zamieszkał kot, zastanawiasz się, czy niektóre z nich nie są trujące dla zwierzaka? Sprawdź koniecznie, jakie rośliny są trujące dla kota!
Koty to bardzo skomplikowane zwierzęta jeśli chodzi o picie wody. Niestety w związku z tym wokół tematu spożywania przez nie płynów narosło sporo nieporozumień.
Gdy dzielimy swój dom z kocim przyjacielem, jesteśmy zobowiązani do dbania o jego bezpieczeństwo. W przypadku tak ruchliwego, ciekawskiego i wszędobylskiego zwierzaka, liczba elementów, o których musimy pamiętać, jest naprawdę spora. Zalicza się do tego m.in. kwestia obecnych w domu roślin i ich wpływu na nasze zwierzę.
Koty, podobnie jak ludzie, żyją coraz dłużej. W obecnych czasach koty nastoletnie już nikogo nie dziwą, a wiele zwierząt przekracza swobodnie wiek 20 lat. Ta długowieczność pociąga jednak za sobą pewne konsekwencje – kot stosunkowo szybko staje się seniorem, a potem geriatrykiem, wymagając w związku z tym specjalistycznego podejścia.
Kot do bloku? Choć dla części ludzi kot wciąż kojarzy się ze zwierzęciem żyjącym przy domu i mającym możliwość swobodnego wychodzenia na dwór, to jednak współcześnie taki obraz odchodzi w zapomnienie.
Pojawienie się w kocim domu małego dziecka to duża zmiana dla wszystkich – zarówno dla świeżo upieczonych rodziców, jak i dla zwierzaka, który do tej pory był „panem i władcą” na kocich włościach.
Dla nas sylwester jest okazją do wspaniałej zabawy. Niestety koty zwykle nie podzielają naszej radości z okazji Nowego Roku, a to głównie z powodu fajerwerków.
Czy zauważyłeś, że twój kot saneczkuje? Z pozoru może wyglądać to zabawnie lub dziwnie, jednak sygnalizuje problem medyczny, który należy rozwiązać i absolutnie nie mogą pozostać bez reakcji ze strony opiekuna.
Czy oba określenia oznaczają to samo? Kastracja jest zabiegiem dla kocurów, a sterylizacja dla samiczek? Co dokładnie dzieje się podczas zabiegu?
Koci katar – wielu właścicieli kotów reaguje ogromnym niepokojem, kiedy tylko gdzie pojawi się to określenie. Obawiasz się kociego kataru i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz uchronić swojego kota przed tą dolegliwością?
Wyjście do lekarza niejednokrotnie nie jest kojarzone z czymś miłym – tak przez nas, jak i nasze zwierzaki. U kotów jest to szczególnie istotne, ponieważ silny stres związany z wizytą weterynaryjną może pogorszyć jego stan ogólny. Co zatem robić, by przejść przez tę procedurę jak najłagodniej? Oto kilka podpowiedzi.
Kot trzymany w domu żyje jak w więzieniu!” - takie zdanie często powraca podczas rozmów o potrzebie wypuszczania domowych kotów bez kontroli. Nakłada się na to stereotypowy obraz kota-włóczęgi, chodzącego „własnymi drogami”. Okazuje się jednak, że przytaczane stwierdzenie dalece odbiega od obecnych realiów życia domowych mruczków.